Pěstování rostlin

formulář poptávky

počet dětí

datum realizace

Váš email

telefon

adresa akce

Detail programu

Děti se ponoří do světa barev a vůní, kdy budou moci samy nasadit semínka, sledovat každý malý výhon a pozorovat, jak se z malých klíčků vyvíjejí krásné rostlinky. Budou mít možnost seznámit se s různými druhy rostlin, pochopit, jaké mají jednotlivé rostliny potřeby a jak mohou pomoci přírodě prostřednictvím jednoduchých zahrádkářských postupů. Naši zahradníci také prozkoumají techniky přípravy půdy, budou si hrát s vodou a hlínou a objeví, proč jsou červíci skvělými pomocníky v zahradě.

V rámci programu se děti naučí, jak správně zalévat rostliny, jakým způsobem se starat o své záhonky a jak důležité je ekologické zemědělství. Naše aktivity jsou plné radosti, objevování a týmové spolupráce. Děti si nejen odnesou znalosti o zahrádkářství a svou vysazenou a opečovávanou rostlinku, ale také posílí své dovednosti v komunikaci a práci v kolektivu.

Věříme, že tato zábavná a vzdělávací zahrádkářská dobrodružství zanechají u našich malých účastníků nezapomenutelné vzpomínky a budou mít pozitivní dopad na jejich vztah k přírodě.

Přínos tohoto programu pro děti

  • Porozumění životnímu cyklu rostlin. Identifikace různých částí rostlin a jejich funkcí.

  • Seznámení s ekologickými praktikami a udržitelným zemědělstvím. Vysvětlení důležitosti zachování biodiverzity a péče o životní prostředí.

  • Seznámení s technikami sazení semínek a péčí o mladé rostlinky. Zkušenost s práci s půdou, zaléváním a hnojením rostlin.

  • Plánování a organizace zahrady. Zásady péče o zeleninové rostliny a ovoce.

  • Pochopení původu potravin a procesu pěstování. Naučení se, jaké práce jsou spojeny s produkci potravin. Rozvoj motorických dovedností: Práce s nástroji a materiály podporující rozvoj jemné motoriky.

  • Práce v týmu při zakládání a udržování zahrady. Sdílení odpovědnosti a spolupráce s ostatními účastníky.

  • Pozorování růstu rostlin a identifikace příznaků zdraví nebo nemoci.

  • Podněcování zájmu o přírodu a venkovní aktivity. Vytváření pozitivních zkušeností spojených s přírodou.

  • Možnost projevit kreativitu při plánování a aranžování zahrady. Vytváření prostoru pro individuální projev.

Program pěstování rostlin tak může být nejen vzdělávací, ale i inspirativní a podporující rozvoj dětských dovedností a zájmu o přírodu.

Tento program je vázaný na lokalitu a tak bude nabídka přizpůsobená přímo na míru.

Přejdeme rovnou k poptávce?

Stačí vyplnit jednoduchý formulář a sestavíme Vám program přímo na míru.

počet dětí

datum realizace

Váš email

telefon

adresa akce